valjakkoajo

PVM: 05.08.2018
VIP: 04.08.2018
Alaisuus: Virtuaalinen valjakkoajoliitto (VVL)
Järjestää: kisakeskus Tulikipuna
Luokat: 2x normaali, 1x kisakoe & 1x käyttökoe YLE/JOH, kaksi (2) starttia
Tuomari: Juinttu
Rajoitukset:
   » yksi koira voi startata enintään kahdessa (2) lähdössä
   » normaalit: 30 valjakkoa/lähtö, kisa- ja käyttö: 15 valjakkoa/lähtö
   » korkeintaan 3 koiraa/ohjaaja/luokka

Osallistuminen tapahtuu lomakkeen avulla. Jos sinulle kuitenkin tulee jokin virhe käyttäessäsi sitä, laita minulle sähköpostia osoitteeseen kaamakettu [at] gmail.com otsikolla valjakkoajo 05.08.2018.

Huom!
Jos ilmoitat koiran väärään luokkaan, laitathan minulle sähköpostilla koiran nimen ja luokan mistä se tulee ottaa pois. Ilmoita kuitenkin itse alla olevalla lomakkeella koira luokkaan, johon se kuuluisi. Sama koskee myös luokkanousuja.

Luokat:

Lähtö 1: normaalilähtö
» juostaan hiekalla (3km)
» enintään 30 valjakkoa
» 3 koiraa/valjakko
» kaikki rodut voivat osallistua

Lähtö 2: normaalilähtö
» juostaan hiekalla (1,5km)
» enintään 30 valjakkoa
» 1 koira/valjakko
» kaikki rodut voivat osallistua

Lähtö 3: kisakoe
» juostaan hiekalla (2km)
» enintään 15 valjakkoa
» 2 koiraa/valjakko
» vain VVL-rodut

Lähtö 4: käyttökoe
» juostaan hiekalla (3,5km)
» enintään 15 valjakkoa
» 1 koira/valjakko
» vain VVL-rodut

Luokasta 3 yhden koiran valjakot siirretty epäselvien luokkamerkintöjen vuoksi luokkaan 2. Pahoitteluni mahdollisista virheistä!
Luokan 4 käyttökoe juostaan 1. startissa yleisenä luokkana, 2. startissa johtajaluokkana.

Osallistuminen on päättynyt!

Osallistuneet

Lähtö 1: normaalilähtö   -   4 osallistujaa

1. startti

1. VTR-15154 SIPHUS Eluria Broken Reflection, VTR-16380 SIPHUS Ken'ketun Nokkela Kirous, VTR-15994 SIPHUS Catch The Wind of Cidisa, jabberjinx 10rp.
2. VTR-19317 siphus Tuuliviirin Kohti Tuntematonta, VTR-19316 siphus Paint It Grey, VTR-19130 alamal Ice Dragon's Black Ice, Talvililja 8rp.
3. VTR-18896 sam Foxbeat Boy Of Moon, VTR-18895 sam Kielolaulun Taikaa Kukkasissa, VTR-19132 sam Ice Dragon's Cold Snap, Talvililja 6rp.
4. VTR-19128 alamal Ice Dragon's Arctic Ocean, VTR-18844 alamal Naurupolun Runoilija, VTR-19129 alamal Ice Dragon's Arctic Fox, Talvililja 3rp.

2. startti

1. VTR-18896 sam Foxbeat Boy Of Moon, VTR-18895 sam Kielolaulun Taikaa Kukkasissa, VTR-19132 sam Ice Dragon's Cold Snap, Talvililja 10rp.
2. VTR-19128 alamal Ice Dragon's Arctic Ocean, VTR-18844 alamal Naurupolun Runoilija, VTR-19129 alamal Ice Dragon's Arctic Fox, Talvililja 8rp.
3. VTR-15154 SIPHUS Eluria Broken Reflection, VTR-16380 SIPHUS Ken'ketun Nokkela Kirous, VTR-15994 SIPHUS Catch The Wind of Cidisa, jabberjinx 6rp.
4. VTR-19317 siphus Tuuliviirin Kohti Tuntematonta, VTR-19316 siphus Paint It Grey, VTR-19130 alamal Ice Dragon's Black Ice, Talvililja 3rp.
Lähtö 2: normaalilähtö   -   15 osallistujaa

1. startti

1. VTR-19334 SIPHUS HOLAMA GAREOYS, LUME 10rp.
2. VTR-19357 sam Polaris, Yuri 8rp.
3. VTR-19333 SIPHUS WERREGADS , LUME 6rp.
4. VTR-15154 SIPHUS Eluria Broken Reflection, jabberjinx 3rp.
5. VTR-19131 alamal Ice Dragon's Below Zero, Deneo 1rp.
6. VTR-14106 alamal Apaata Aariak Nao, Deneo
7. VTR-19128 alamal Ice Dragon's Arctic Ocean, Talvililja
8. VTR-16794 sam Hazy Dew Point of Naika, Deneo
9. VTR-16799 siphus Yoda Black Flame, Deneo
10. VTR-19358 sam Blue tear, Yuri
11. VTR-16078 siphus Rondesis' Whisper Icecube, Reprobate
12. VTR-16803 siphus Kaine Autumn of Ollvenore, Deneo
13. VTR-19361 siphus Alereeka, Yuri
14. VTR-10746 alamal Litsikoiran Rauhallinen Boris, Talvililja
15. VTR-18517 alamal Murrie's Snake Eyes, Talvililja

2. startti

1. VTR-16803 siphus Kaine Autumn of Ollvenore, Deneo 10rp.
2. VTR-19334 SIPHUS HOLAMA GAREOYS, LUME 8rp.
3. VTR-19357 sam Polaris, Yuri 6rp.
4. VTR-10746 alamal Litsikoiran Rauhallinen Boris, Talvililja 3rp.
5. VTR-19333 SIPHUS WERREGADS , LUME 1rp.
6. VTR-19128 alamal Ice Dragon's Arctic Ocean, Talvililja
7. VTR-16078 siphus Rondesis' Whisper Icecube, Reprobate
8. VTR-15154 SIPHUS Eluria Broken Reflection, jabberjinx
9. VTR-16799 siphus Yoda Black Flame, Deneo
10. VTR-14106 alamal Apaata Aariak Nao, Deneo
11. VTR-19131 alamal Ice Dragon's Below Zero, Deneo
12. VTR-18517 alamal Murrie's Snake Eyes, Talvililja
13. VTR-19358 sam Blue tear, Yuri
14. VTR-16794 sam Hazy Dew Point of Naika, Deneo
15. VTR-19361 siphus Alereeka, Yuri
Lähtö 3: kisakoe   -   6 osallistujaa

1. startti

1. VTR-16782 siphus Mäntypuun Susihukkatar, VTR-16783 siphus WorryNot MoonMoon, Tinu 10rp. REK1
2. VTR-18844 alamal Naurupolun Runoilija, VTR-19132 sam Ice Dragon's Cold Snap, Talvililja 8rp. REK1
3. VTR-15994 SIPHUS Catch The Wind of Cidisa, VTR-17118 SIPHUS Ken'ketun Mahdoton Avaruusmatka, jabber 6rp. REK2
4. VTR-18896 sam Foxbeat Boy Of Moon, VTR-18543 alamal Lumituiskun Alle Satasella, Talvililja 3rp. REK2
5. VTR-18895 sam Kielolaulun Taikaa Kukkasissa, VTR-18897 sam Nandidandin Hupsista Keikkaa, Talvililja 1rp. REK1
6. VTR-16380 SIPHUS Ken'ketun Nokkela Kirous, VTR-17119 SIPHUS Ken'ketun Hullunkurinen Hattara, jabber REK0

2. startti

1. VTR-15994 SIPHUS Catch The Wind of Cidisa, VTR-17118 SIPHUS Ken'ketun Mahdoton Avaruusmatka, jabber 10rp. REK1
2. VTR-18844 alamal Naurupolun Runoilija, VTR-19132 sam Ice Dragon's Cold Snap, Talvililja 8rp. REK1
3. VTR-18896 sam Foxbeat Boy Of Moon, VTR-18543 alamal Lumituiskun Alle Satasella, Talvililja 6rp. REK2
4. VTR-16782 siphus Mäntypuun Susihukkatar, VTR-16783 siphus WorryNot MoonMoon, Tinu 3rp. REK3
5. VTR-16380 SIPHUS Ken'ketun Nokkela Kirous, VTR-17119 SIPHUS Ken'ketun Hullunkurinen Hattara, jabber 1rp. REK3
6. VTR-18895 sam Kielolaulun Taikaa Kukkasissa, VTR-18897 sam Nandidandin Hupsista Keikkaa, Talvililja REK0
Lähtö 4: käyttökoe   -   9 osallistujaa

1. startti

YLE (yleinen luokka)
1. VTR-19129 alamal Ice Dragon's Arctic Fox, Talvililja REKÄ-YLE1
2. VTR-16803 siphus Kaine Autumn of Ollvenore, Deneo REKÄ-YLE1
3. VTR-17118 SIPHUS Ken'ketun Mahdoton Avaruusmatka, jabber REKÄ-YLE1
4. VTR-16801 siphus Reavertown Graeme, Deneo REKÄ-YLE2
5. VTR-17119 SIPHUS Ken'ketun Hullunkurinen Hattara, jabber REKÄ-YLE2
6. VTR-18516 alamal Kaunotassun Tuuli Tuulta Vasten, Talvililja REKÄ-YLE
7. VTR-19130 alamal Ice Dragon's Black Ice, Talvililja REKÄ-YLE3
8. VTR-18956 siphas Hattarahännän Sudensielu, Pika REKÄ-YLE0
9. VTR-16798 siphus Smooth Criminal, Deneo REKÄ-YLE0

2. startti

JOH (johtajaluokka)
1. VTR-18516 alamal Kaunotassun Tuuli Tuulta Vasten, Talvililja REKÄ-JOH1
2. VTR-18956 siphas Hattarahännän Sudensielu, Pika REKÄ-JOH1
3. VTR-19129 alamal Ice Dragon's Arctic Fox, Talvililja REKÄ-JOH1
4. VTR-17118 SIPHUS Ken'ketun Mahdoton Avaruusmatka, jabber REKÄ-JOH2
5. VTR-19130 alamal Ice Dragon's Black Ice, Talvililja REKÄ-JOH2
6. VTR-16803 siphus Kaine Autumn of Ollvenore, Deneo REKÄ-JOH2
7. VTR-16801 siphus Reavertown Graeme, Deneo REKÄ-JOH3
8. VTR-16798 siphus Smooth Criminal, Deneo REKÄ-JOH0
9. VTR-17119 SIPHUS Ken'ketun Hullunkurinen Hattara, jabber REKÄ-JOH0